В Стара Загора бе открит център за развитие на екологичната инфраструктура

26.05.2014, Брой 2/2014

 

Център за развитие на екологичната инфраструктура, който се намира в лабораторията на бившия азотноторов завод в града, бе открит на 22 април, информираха от областната администрация. Изграждането на центъра е резултат от сътрудничество между Военната академия Г. С. Раковски и Балбок Инженеринг и е реализирано с европейско финансиране.

“Опазването на околната среда и развитието на екологичната инфраструктура е особено важно за региона. Уверена съм, че в центъра ще работят висококвалифицирани специалисти и експерти, което, от своя страна, означава и откриване на нови работни места”, каза по време на откриването областният управител Живка Аладжова

Д-р Лилия Желязкова, изпълнителен директор на Балбок Инженеринг, уточни, че в центъра ще бъде извършвана научноизследователска, консултантска и учебна дейност по управление на отпадъците. В рамките на работата на звеното ще бъдат провеждани симпозиуми, конференции, семинари и изложби чрез международно сътрудничество и партньорство.

 

 

ОЩЕ ПУБЛИКАЦИИ ПО ТЕМАТА

Ехнатон – инженерингови проекти за ПСОВ с технологии на Schneider ElectricФирмени статии

Ехнатон – инженерингови проекти за ПСОВ с технологии на Schneider Electric

Доказателство за успешната инженерингова дейност на фирмата в проекти за автоматизация на пречиствателни станции са ключовите реализации в множество ПСОВ в България, сред които: Пазарджик, Стара Загора, Димитровград, Кубратово, Мездра, Свищов, Павликени, Равда, Ямбол, Стамболийски, Момчилград, Елхово и др.

Политика за устойчиво развитие и екологични проекти в пивоварна ЗагоркаПроекти

Политика за устойчиво развитие и екологични проекти в пивоварна Загорка

Компанията полага много усилия за намаляване нивото на водопотребление за всеки литър произведена бира, като поставените цели на глобално ниво за групата на Хайнекен нареждат Загорка сред компаниите, които са постигнали най-висока ефективност в тази насока.

Предстои актуализация на програмите за КАВ в няколко общиниБизнес

Предстои актуализация на програмите за КАВ в няколко общини

Целта на програмите, които ще се финансират безвъзмездно по ОП “Околна среда 2014-2020” е да се намалят нивата на замърсителите и да се достигнат утвърдените норми за фини прахови частици, азотни оксиди, серен диоксид и др., както и да се планират адекватни към местните условия мерки за подобряване на качеството на атмосферния въздух.

Обявиха победителите в националния конкурс Загорка Зелен Фонд 2016Бизнес

Обявиха победителите в националния конкурс Загорка Зелен Фонд 2016

В края на октомври т. г.

БалБок Инженеринг, д-р Ралица Ангелова: Разработваме екоиновативна система за устойчиви решения в управлението на отпадъци в БългарияИнтервю

БалБок Инженеринг, д-р Ралица Ангелова: Разработваме екоиновативна система за устойчиви решения в управлението на отпадъци в България

Заместник-изпълнителният директор на БалБок Инженеринг говори за изпълнението на проект “Екоиновативна система за управление на отпадъци с неизвестен състав и произход в България”.

Via Expo: Водещи компании ще демонстрират устойчиви решения за управление на отпадъците на „Save the Planet” 2015Фирмени статии

Via Expo: Водещи компании ще демонстрират устойчиви решения за управление на отпадъците на „Save the Planet” 2015

Отпадъците отново са един от приоритетите в оперативна програма ""Околна среда"" 2014 - 2020 г. Страната ни ще получи повече средства за справянето с многобройните предизвикателства, пред които сме изправени.

Oбщина Шумен, инж. К. Радушева: Регионалното депо обуславя екологосъобразно обезвреждане на битовите отпадъци в районаИнтервю

Oбщина Шумен, инж. К. Радушева: Регионалното депо обуславя екологосъобразно обезвреждане на битовите отпадъци в района

Главният експерт Екология в община Шумен разказва за съоръженията за третиране на отпадъци, които функционират на територията на общината, и за най-мащабните и успешно реализирани проекти в тази насока.

Разработват система за уплътняване на отпадъци за Международната космическа станцияИновации

Разработват система за уплътняване на отпадъци за Международната космическа станция

Технологията може да има критично значение за изследването на космоса в бъдеще, като системата ще се справя с управлението на отпадъци, съхранението им и възстановяването на вода в рамките на дългосрочни мисии, включително мисии с екипаж до Луната и Марс. TCPS ще може ефективно да редуцира обема на генерираните от астронавтите отпадъци и да регенерира почти цялото количество вода, съдържаща се в тях, за по-нататъшна употреба.

Генерирането на електронни отпадъци нараства 5 пъти по-бързо от рециклирането имБизнес

Генерирането на електронни отпадъци нараства 5 пъти по-бързо от рециклирането им

През 2022 г. са генерирани рекордните 62 милиона тона електронни отпадъци, което е ръст от 82% спрямо 2010 г. Според прогнозите се очаква допълнителен ръст от 32%, до 82 милиона тона до 2030 г. Това са пропилени стратегически ценни ресурси на стойност милиарди долари. Понастоящем само 1% от потребностите от редкоземни елементи се посрещат чрез рециклирането на електронни отпадъци.

Контейнерна инсталация за анаеробно третиране превръща отпадъчни ферментационни продукти в биогазВнедрено

Контейнерна инсталация за анаеробно третиране превръща отпадъчни ферментационни продукти в биогаз

Инсталацията е ситуирана в с. Димитриево, община Чирпан, като изграждането й е резултат от съвместните усилия и създадено съдружие между ЗП "Мария Степанчева", енергийна компания Ем Джей Енерджи и Сдружение "Клъстер зелена синергия"

Внедряват дигитално управление на битовите отпадъци в МездраВнедрено

Внедряват дигитално управление на битовите отпадъци в Мездра

Системата функционира и събира данни от няколко седмици, като се предвижда да обхване всички съдове в Мездра и да следи детайлно количеството отпадъци в тях.


 

Уеб дизайн от Ей Ем Дизайн. Списание Екология & Инфраструктура. TLL Media © 2025 Всички права запазени. Карта на сайта.

Top