РЕКЛАМОДАТЕЛИ
Реклама на фирма: Вердер България
"ПЕРИСТАЛТИЧНИТЕ ПОМПИ – ХАРАКТЕРИСТИКИ И ПРЕДИМСТВА
Като дизайн перисталтичните помпи са идеални за надеждно придвижване на абразивни, корозивни, вискозни течности, както и за такива с висока плътност и по-високо съдържание на твърди частици. Те се внедряват успешно в приложения, в които други видове помпи не успяват като например промишлена вода и промишлени отпадъчни води.
Области на приложение
Минната и химическата индустрии са основният пазар на този вид помпи. За да отговори на строгите изисквания на някои от тези приложения, помпата зависи само от устойчивостта си. Перисталтичните помпи могат да бъдат изключително гъвкави. Различните възможности за използване на маркучи и шлаухи позволяват на помпата да се справи с изключително широк спектър течности. Предлага се широк спектър на дебити и напори, които да отговарят на почти всяко приложение. Понякога се препоръчват за придвижване или обработка на промишлени замърсени утайки. Не се знае обаче за способността им в изпомване на чувствителни продукти (например тези с удължена молекула). Този вид помпи имат гладкък работен режим, което ги прави идеални за използване с флокуланти, чувствителни полимери и нестабилни клетъчни култури.
Нарастващото осъзнаване на широкия потенциал на перисталтичните помпи води до увеличаване на използването им в най-трудните области на индустрията. Все по-често този вид помпи се препоръчват при печатарска и опаковъчна промишленост, подменяйки въздушно-мембранните помпи, тъй като имат по-спокоен режим на изпомване и в същото време могат да се справят с вискозните метални мастила. Намират приложение и в хранително-вкусовата и фармацевтичната промишленост. Това е защото изпомпваният продукт е изолиран при работа и няма опасност от замърсяване, а и е лесно да се стерилизират.
Друг ключов фактор за нарастващата популярност на перисталтичните помпи е тяхното доказано качество след пускане в експлоатация. Липсата на клапани, уплътнения и салник ги прави евтини за поддръжка. Само маркучът подлежи на подмяна след определен брой работни часове – елемент със сравнително ниска цена и лесен за подмяна. Това са много важни предимства, които подпомагат фирмите в стремежа им да оптимизират производствените процеси и намаляване вероятността от скъпо струващо спиране на производствения процес.
Принципи на проектиране
С цел да се разшири познанието защо перисталтична помпа е най-добрият избор за широк спектър от приложения, първо трябва да бъдат разгледани принципите за проектиране. Ключов фактор за техния успех е фактът, че изпомпваната среда е напълно задържана във вътрешната част на армирания маркуч. Ротационните ботуши или валяк минават по дължината на маркуча за създаване на общо уплътнение между засмукващата и нагнетателната страна на помпата.
Предимствата на този вид дизайн са многобройни. Идеално тоуплътнение между двете страни на помпата означава, че няма пропускане на продукта и асинхронен режим на работа. И когато това се съчетава с линейния поток на помпата, това прави перисталтичната помпа иделна при дозиране. Освен това, тъй като работната течност е напълно „задържана” във вътрешната част на маркуча, дизайнът е от значителна полза за хигиенните приложения. Пълното разделяне на течността откъм външната среда има допълнително предимство - движещи се части не могат да са в досег с пари или да реагират с химически агресивни флуиди.
Високотехнологични маркучи
Развитието в областта на технологиите за производството на маркучи имат значителна роля в широката палитра на приложение на перисталтичните помпи и осигуряване на високата им надеждност. Изборът включва устойчивост на високи температури, корозивни химикали, масла, горива, разтворители и минерални киселини и включва, разбира се, специални класове за безопасност за храни, напитки и фармацевтични продукти.
Новата перисталтична помпа Verderflex Dura 45
Dura 45 е най-новият модел от класа на Verderflex Dura индустриални перисталтични помпи.
Помпата дава с 33% повече непрекъснат поток по сравнение с другите помпи от своя клас, намалявайки разходите за този вид технология.
Новите работни характеристики на Dura 45:
· Работен режим до 16 Bar;
· Ротор, поддържан независимо от моторедуктора;
· Дренажен канал предпазва скоростната кутия в случай на скъсване на маркуча;
· Многослоен дизайн на роторните ботуши за прецизен контрол на нагнетателно налягане и оптимален живот на маркуча;
· Лесен монтаж чрез фланец намалява принудителните престои при промяна на маркуч;
· Предлагат се следните варианти на материали на маркучи: NR, NBR, EPDM или CSM."