Пашев: Инсталации за обогатяване на отпадъци Made by Vecoplan

06.01.2015, Брой 4/2014 / Фирмени статии / Отпадъци

 

Пашев: Инсталации за обогатяване на отпадъци Made by VecoplanПашев: Инсталации за обогатяване на отпадъци Made by Vecoplan

Векоплан АГ разработва, произвежда и доставя повече от 40 години машини с високо технологично качество за ресурсната и рециклираща индустрия за раздробяване, транспортиране, съхраняване и обработка на различни материали като дърво, биомаса, пластмаси, алуминий, хартия и други материали, както и битови и промишлени отпадъци. Повече от 1000 машини и агрегати за най-различни приложения са продадени и реализирани успешно чрез Векоплан АГ.

Освен това Векоплан АГ е важен фактор в областта на масивните системни решения за производство на алтернативно гориво с помощта на патентована Векоплан технология. За да можем да изпълним изискванията на нашите клиенти, е необходимо специфично ноу-хау и разнообразен опит, за да могат да се конципират модерни системи - ценово изгодни и технически достъпни.

Векоплан АГ има възможност да доставя напълно завършени инсталации и да ги пусне в производство. Векоплан АГ Ви предлага инженерна и технологична подкрепа в областите планиране, инженеринг, процесно развитие, строителна техника както и наблюдение по време на строежа, обезпрашителна и вентилационна техника, както и регулираща техника и визуализация.

Благодарение на световноизвестната мрежа от подразделения и представителства ние сме в състояние чрез кратките разстояния и бързото време за реакция да подкрепяме по възможно най-добрия начин нашите клиенти.

За производството на висококачествени алтернативни горива в много случаи е необходимо отпадъкът да бъде биологично преработен предварително. Така Векоплан АГ Ви предлага възможността с нашата технология за сушене на отпадъци да произвеждате горива на по-високо ниво.

Това се гарантира чрез употребата на комплексно затворени клетки за сушене, които функционират, като щадят околната среда и пестят средства. Концепцията на инсталациите е ориентирана според местните изисквания на страната и на клиента.

Биологичното сушене позволява енергийно и времево редуциране на остатъчната влага от битовия отпадък чрез аеробен процес на разграждане. Чрез принудителна аерация лесно разградими органични субстанции се превръщат биологично в топлина и така се извлича влажността от отпадъка. Остатъчната влажност на крайния продукт се намалява посредством тази технология с +/- 20%. Последващо механично преработване произвежда алтернативното гориво.

За разлика от алтернативното гориво от свеж отпадък, горивото от биологично изсушен свеж отпадък показва поредица важни предимства, които го квалифицират като идеално индустриално гориво. Редуцирането на масата /загуба на вода/ може да спести разходи при последващо депониране.

Предимства:
• Калоричността на алтернативното гориво се увеличава в сравнение със свеж отпадък.
• Способността за сортиране на битовия отпадък се подобрява.
• Високото съдържание на възобновяващи се органични съставни части намалява значително изхвърлянето на въглероден диоксид при изгарянето спрямо фосилни източници на енергия.
• Сухото алтернативно гориво може както и фосилните източници на енергия да се складира временно без проблем и да се употребява при нужда.

Референтен проект: City of Edmonton, където Векоплан доставя една от най-модерните инсталации за обогатяване на отпадъци за производство на алтернативно гориво
От канадския град Едмънтън годишно се доставят около 100 000 тона битов отпадък към инсталацията за отпадъци. Входящият материал се подава в зависимост от сезона в различен състав. Този факт изисква висока гъвкавост на отделните агрегати.

С помощта на фандрома входящият материал се подава върху плочкова лента, която го подава към предварителния шредер. Шредерът раздробява 60 Т / час с големина на зърното под 300 мм. Този процес е необходим, за да разтвори възможни многослойни материали и да разкъса доставените торби.

Накрая следва грубо сепариране на метали, съдържащи желязо с помощта на надлентови магнити. Въз основа на високата производителност масовият дебит накрая се разпределя равномерно на две линии с капацитет от около 30 Т /час. И двете линии са с еднаква конструкция.

При по-нататъшния процес материалът, който е по-малък от 30 мм, се пресява.Тъй като в пресятата фина фракция има голямо съдържание на органичен материал, ситната фракция може да се подаде към местния компостиращ процес и обратно да попадне в обмяната на веществата. Пресяването на финия материал повлиява положително последващия сортировъчен процес.

Грубата фракция попада във въздушния сепаратор с помощта на насочваща техника. Тук масовият дебит се разделя на тежка и лека фракция. Този въздушен сепаратор повишава още качеството на алтернативното гориво, като неразделяеми материали ( например камъни, стъкло, керамика и т.н ) се сортират.

Въздушно сепарираният лек материал се извежда до разделителя за турбулентния поток, за да се отделят неметалите (например алуминий, мед и т.н ). Планът на инсталацията е така оформен, че е възможно последващо вграждане на NIR сортировъчна техника за намаляване на PVC съдържанието.

Така преработеният материал се раздробява с помощта на раздробяващи агрегати с големина на зърното под 50 мм, опционално може да се стигне и до раздробяване по-ситно от 30 мм. Готовото алтернативно гориво се транспортира с помощта на насочваща техника до лагерна система. Там материалът може да бъде смесен според свойството на горивото (влажност, калоричност) или да се дозира към следната инсталация. Долната картинка показва опростено отделните стъпки на преработващия процес.

Пашев: Инсталации за обогатяване на отпадъци Made by Vecoplan

ВИДЕО ПО ТЕМАТА

 

 

 

ОЩЕ ПУБЛИКАЦИИ ПО ТЕМАТА

 

Нов онлайн барометър позволява извършването на мониторинг на зелената дигитализация в БългарияФирмени статии

Нов онлайн барометър позволява извършването на мониторинг на зелената дигитализация в България

Използването на барометъра ще подпомогне бързото ориентиране на ръководителите на предприятията и организациите по отношение на това как се справят и къде са позиционирани по отношение на зелената дигитализация. Целта е да се повиши нивото им на информираност и да бъдат насърчени да изготвят последващ детайлен анализ на всички свои бизнес дейности, за да планират подобрения.

Ecomondo 2023 с +15% посещаемост: екологичният преход стартираФирмени статии

Ecomondo 2023 с +15% посещаемост: екологичният преход стартира

На площ от 150 000 кв. м в продължение на четири интензивни дни на бизнес срещи бяха разположени щандовете на над 1500 изложители – с 10% повече спрямо миналата година. Дигиталното участие също нарасна чрез B2B приложението GreentechInsights, което регистрира 600 хиляди разглеждания на изложителски профили.

Компактните инвертори на Mitsubishi Electric: най-високият стандарт за надеждност и ефективностФирмени статии

Компактните инвертори на Mitsubishi Electric: най-високият стандарт за надеждност и ефективност

Освен с характерния за портфолиото честотни инвертори на Mitsubishi Electric компактен дизайн новите стандартни регулатори от гамата FR-D 700 се открояват с опростена и безопасна работа, усъвършенствани работни характеристики и широки функционални възможности. 

Дългогодишен експертен опит в реализацията на мащабни проекти във водния секторФирмени статии

Дългогодишен експертен опит в реализацията на мащабни проекти във водния сектор

Поемайки предизвикателствата на нови проекти, компанията се стреми да следва световните норми в опазването на околната среда, както и тенденциите за енергийна ефективност и екологична целесъобразност на работа.

Ехнатон е надеждният доставчик на широка гама услуги и продукти за водния секторФирмени статии

Ехнатон е надеждният доставчик на широка гама услуги и продукти за водния сектор

Ехнатон помага на клиентите си да намалят водния си отпечатък чрез оптимизиране на процесите и мониторинг, което същевременно води до генериране на значителни икономии на енергия и понижена консумация на химикали.

Ехнатон с успешен инженерингов проект за автоматизация на локални пречиствателни станции в ПакистанФирмени статии

Ехнатон с успешен инженерингов проект за автоматизация на локални пречиствателни станции в Пакистан

В сътрудничество с фирма Електроинвент Ехнатон разработва и въвежда в експлоатация PLC и HMI софтуер за управление на над 120 локални пречиствателни станции за питейна вода в районите на Хавалпур, Бахавалпур, Бхавалнагар, Рахим Яар Кан и Лодран – Пакистан.


Уеб дизайн от Ей Ем Дизайн. Списание Екология & Инфраструктура. TLL Media © 2024 Всички права запазени. Карта на сайта.

Top