Община Панагюрище с одобрен проект за реконструкция и модернизация на минерален водопровод

30.03.2017, Брой 2/2017

 

Проектът “Развитие на находище Баня чрез пълноценно използване на природния ресурс – минерална вода” ще бъде реализиран по пилотна схема Инвестиционна програма Минерални води на Национален доверителен екофонд. Общата стойност на проекта е 353 694,46 лв., като от тях 50% са безвъзмездна финансова помощ и 50% собствени средства.

Проектът следва приоритети на националните и европейски политики за развитие на селските райони, в частност ефективното използване на минералната вода в село Баня. Предвиждат се строително-монтажни дейности по реконструкция на минерален водопровод и изграждане на нов събирателен водоем.

С реализацията на проекта от общината се надяват да осъществят икономически растеж в село Баня. Очаква се да се осигури временна заетост при изпълнението на проекта, увеличение на инвестициите и развитие в сферата на туризма. По този начин ще се осигури по-добър живот за младите хора и ще се създадат предпоставки за оставането им в населеното място.

 

 

ОЩЕ ПУБЛИКАЦИИ ПО ТЕМАТА

Разработват система за уплътняване на отпадъци за Международната космическа станцияИновации

Разработват система за уплътняване на отпадъци за Международната космическа станция

Технологията може да има критично значение за изследването на космоса в бъдеще, като системата ще се справя с управлението на отпадъци, съхранението им и възстановяването на вода в рамките на дългосрочни мисии, включително мисии с екипаж до Луната и Марс. TCPS ще може ефективно да редуцира обема на генерираните от астронавтите отпадъци и да регенерира почти цялото количество вода, съдържаща се в тях, за по-нататъшна употреба.

Контейнерна инсталация за анаеробно третиране превръща отпадъчни ферментационни продукти в биогазВнедрено

Контейнерна инсталация за анаеробно третиране превръща отпадъчни ферментационни продукти в биогаз

Инсталацията е ситуирана в с. Димитриево, община Чирпан, като изграждането й е резултат от съвместните усилия и създадено съдружие между ЗП "Мария Степанчева", енергийна компания Ем Джей Енерджи и Сдружение "Клъстер зелена синергия"

По пътя към устойчивото производствоБизнес

По пътя към устойчивото производство

Поначало механичната обработка е процес, генериращ въглеродни емисии до определена степен, но напредничави компании като Mazak проактивни редуцират въглеродния отпечатък на фабриките, процесите и продуктите си в световен мащаб.

Кои са актуалните тенденции при управлението на отпадъциТехнически статии

Кои са актуалните тенденции при управлението на отпадъци

Производителите на оборудване разработват иновативни решения като роботизирани рециклиращи машини, които сортират отпадъците чрез алгоритми, включващи изкуствен интелект, дронове, следящи депата и измерващи качеството на въздуха около тях и много други.


 

Уеб дизайн от Ей Ем Дизайн. Списание Екология & Инфраструктура. TLL Media © 2025 Всички права запазени. Карта на сайта.

Top