Международно събитие за управление на отпадъците и рециклиране - от 7 до 9 март в София

17.02.2017, Брой 1/2017 / Фирмени статии / Отпадъци

 

Международно събитие за управление на отпадъците и рециклиране - от 7 до 9 март в СофияМеждународно събитие за управление на отпадъците и рециклиране - от 7 до 9 март в София

В началото на март София ще е отново домакин на ежегодната международна изложба и конференция Save the Planet за Управление на отпадъците, рециклиране.  Изложители от 13 държави участват в осмото издание на проявата: Австрия, Белгия, България, Чехия, Германия, Гърция, Дания, Италия, Литва, Норвегия, Холандия, Швейцария и Южна Корея. Повечето от тях търсят дистрибутори за България и Балканите.

Ще се демонстрира как промишлените, битовите и селскостопанските отпадъци могат да се използват за получаване на енергия, която да се прилага обратно в бита или производството.

Ще бъдат демонстрирани малки и микро биогаз инсталации за оползотворяване на място на отпадъците от ферми, земеделски производства, хранително-вкусова промишленост и всички останали индустриални сектора, образуващи биоразградими отпадъци. Ще може да се видят и високо ефективни системи за компостиране и за производство на биогаз от биоразградимата част от твърдите битови отпадъци на общините.

Какви други експонати ще привлекат вниманието на бизнеса, земеделските стопани и общините:
• машини за автоматизирано преработване на селскостопанските отпадъци в биомаса; преси за балиране.
• системи за производство на пелети от дървесина, слама, слънчогледови люспи, както и от битови отпадъци.
• оборудване за отстраняване на обвивките на житните растения и маслодайните семена, както и машини за изпичане в маслодобивната промишленост, които успешно се прилагат при производството на фуражи и храни.
• инсталации за производство на храни за домашни любимци.
• хибридна когенерационни система чрез биомаса и биогаз за икономично отопление и охлаждане - чрез оползотворяване на отпадната топлина в някои промишлените процеси като консервни фабрики, винарни, парници и мандри. 
• високо ефективни когенерационни и тригенерационни системи за ефективно охлаждане и оползотворяване на отпадна топлина.

Те са подходящи за промишлени обекти (химически, фармацевтични, циментови заводи, заводи за метали и пластмаса, консервни фабрики и др) и непромишлени (болници, детски градини, хотели, търговски центрове и др.). Припомняйки нейните предимства, трябва да отбележим осезаемото намаляване на сметките за електричество, отопление и охлаждане.

Съпътстващите ползи, които са не по-малко важни, са намалената консумация на изходната суровина за производство на енергия, тъй като с по-малко гориво се произвежда едновременно електричество и топлина, и/или охлаждане, вместо да се осигурява поотделно за всяка.

Да не забравяме околната среда и качеството на въздуха - намалените емисии на въглероден диоксид благодарение на когенерацията и тригенерацията ще стават все по-голям приоритет и са стъпка към по-осъзнато съвместно съществуване на нашата планета.

• най-новите технологии за отопление на биомаса: котли на биомаса.
• решение за интегрирано управление на битови отпадъци. Тази услуга помага на общините, фирмите за събирането на отпадъци и гражданите, да бъдат информирани по отношение на различните процеси при събирането на отпадъци.

Гражданите могат да получават достъп чрез приложения на мобилните си устройства до личните си данни за това колко отпадъци са произвели, да се информират за цените за рециклиране, за това как да се събират разделно отпадъците, за графика на събирането им и имат възможност да заявяват извозване на тежки отпадъци.

На 8 март ще се състои конференцията за Управление на отпадъците

Входът за посещение на изложбите е свободен.

www.viaexpo.com

 

 

 

ОЩЕ ПУБЛИКАЦИИ ПО ТЕМАТА

 

Нов онлайн барометър позволява извършването на мониторинг на зелената дигитализация в БългарияФирмени статии

Нов онлайн барометър позволява извършването на мониторинг на зелената дигитализация в България

Използването на барометъра ще подпомогне бързото ориентиране на ръководителите на предприятията и организациите по отношение на това как се справят и къде са позиционирани по отношение на зелената дигитализация. Целта е да се повиши нивото им на информираност и да бъдат насърчени да изготвят последващ детайлен анализ на всички свои бизнес дейности, за да планират подобрения.

Ecomondo 2023 с +15% посещаемост: екологичният преход стартираФирмени статии

Ecomondo 2023 с +15% посещаемост: екологичният преход стартира

На площ от 150 000 кв. м в продължение на четири интензивни дни на бизнес срещи бяха разположени щандовете на над 1500 изложители – с 10% повече спрямо миналата година. Дигиталното участие също нарасна чрез B2B приложението GreentechInsights, което регистрира 600 хиляди разглеждания на изложителски профили.

Компактните инвертори на Mitsubishi Electric: най-високият стандарт за надеждност и ефективностФирмени статии

Компактните инвертори на Mitsubishi Electric: най-високият стандарт за надеждност и ефективност

Освен с характерния за портфолиото честотни инвертори на Mitsubishi Electric компактен дизайн новите стандартни регулатори от гамата FR-D 700 се открояват с опростена и безопасна работа, усъвършенствани работни характеристики и широки функционални възможности. 

Дългогодишен експертен опит в реализацията на мащабни проекти във водния секторФирмени статии

Дългогодишен експертен опит в реализацията на мащабни проекти във водния сектор

Поемайки предизвикателствата на нови проекти, компанията се стреми да следва световните норми в опазването на околната среда, както и тенденциите за енергийна ефективност и екологична целесъобразност на работа.

Ехнатон е надеждният доставчик на широка гама услуги и продукти за водния секторФирмени статии

Ехнатон е надеждният доставчик на широка гама услуги и продукти за водния сектор

Ехнатон помага на клиентите си да намалят водния си отпечатък чрез оптимизиране на процесите и мониторинг, което същевременно води до генериране на значителни икономии на енергия и понижена консумация на химикали.

Ехнатон с успешен инженерингов проект за автоматизация на локални пречиствателни станции в ПакистанФирмени статии

Ехнатон с успешен инженерингов проект за автоматизация на локални пречиствателни станции в Пакистан

В сътрудничество с фирма Електроинвент Ехнатон разработва и въвежда в експлоатация PLC и HMI софтуер за управление на над 120 локални пречиствателни станции за питейна вода в районите на Хавалпур, Бахавалпур, Бхавалнагар, Рахим Яар Кан и Лодран – Пакистан.


Уеб дизайн от Ей Ем Дизайн. Списание Екология & Инфраструктура. TLL Media © 2024 Всички права запазени. Карта на сайта.

Top