Глобални компании инвестират в програма за намаляване на въглеродните емисии

18.09.2015, Брой 2/2015

 

Тринадесет големи американски корпорации, сред които Apple, Google и Microsoft, ще инвестират общо 140 млрд. щатски долара в програма за намаляване на въглеродния си отпечатък.

Средствата ще бъдат използвани за намаляване на въглеродните емисии на компаниите, финансиране на проекти и организации в сферата на опазването на околната среда, намаляване на потреблението на вода.

Част от финансирането ще бъде вложено в изграждането на 1600 мегавата възобновяеми мощности, достатъчни за захранване на 1,3 милиона домакинства. Програмата е част от инициативата на Белия дом за засилване на частните инвестиции в борбата с климатичните промени.

Сред останалите корпорации, които участват в зелената кампания, са Bank of America, General Motors, Cargill, Alcoa, Wal-Mart Stores, United Parcel Service, Coca-Cola и PepsiCо. Инициаторите очакват още глобални фирми да се включат в програмата до края на годината.

 

 

ОЩЕ ПУБЛИКАЦИИ ПО ТЕМАТА


 

Уеб дизайн от Ей Ем Дизайн. Списание Екология & Инфраструктура. TLL Media © 2025 Всички права запазени. Карта на сайта.

Top